Sceny jak z amerykańskiego filmu. Rozpoczął się szaleńczy pościg po szpitalnych korytarzach. Niezidentyfikowani Agenci uciekają z tajnym projektem! Czy Ordynatorowi uda się wygrać z czasem i pokonać wyszkolonych intruzów?
To dopiero początek przygody. Aby pokonać Agentów, Ordynator musi zablokować wszystkie drogi ucieczki, a złodzieje cały czas starają się znaleźć pomieszczenia i korytarze, aby ze skradzionym sztucznym sercem wydostać się ze szpitala. W tym pościgu każda minuta jest na wagę złota. Czy jesteś w stanie uratować to serce?Takie wyzwanie stawia przed graczami nowa gra karciana z elementami edukacyjnymi dla całej rodziny – CardioAlarm! Pasjonująca rozrywka na jesienno-zimowe wieczory to najświeższa propozycja producenta gry - firmy Granna i Grupy Mediowej Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. Rozpoczynając zabawę, przenosimy się do szpitala, w którym pomysłowy Ordynator stworzył sztuczne serce – wyjaśnia Krzysztof Szafrański z firmy Granna. W budynku są już jednak specjalni Agenci, których zadaniem jest wykraść wynalazek. Od tej pory rozpoczyna się emocjonujący wyścig między personelem szpitala, który musi zablokować wszystkie wyjścia, a grupą tajnych Agentów, zmuszonych dostarczyć skradziony sprzęt przełożonym. Poruszając się po pomieszczeniach, takich jak sala operacyjna, gabinet zabiegowy czy pokoje chorych, obie drużyny wykazać się muszą sprytem i refleksem; wygrywa ten, komu uda się przechytrzyć pozostałych.
Gra CardioAlarm! powstała w ramach programu TikTak. Jestem na Tak!, który ma na celu pozyskanie funduszy na budowę rodziny protez serca dla dzieci realizowaną przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im prof. Z. Religi oraz popularyzację wiedzy na temat transplantacji narządów i upowszechnianie postaw społecznych propagujących transplantologię jako metodę ratowania życia. Protezy serca są jedną z najskuteczniejszych metod wspomagania osób z wadami serca. Mogą zastępować niewydolny organ nawet przez kilka miesięcy, podczas których pacjent przechodzi rehabilitację, oczekuje na transplantację lub jest w trakcie leczenia. „Sztuczne komory” czyli system pozaustrojowego wspomagania serca, stworzony w Instytucie Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi w Zabrzu, istnieje w Polsce już od 1999r., zapewniając chorym możliwości szybszego powrotu do zdrowia. Jest z powodzeniem stosowany u dorosłych pacjentów, dlatego tak ważne jest skonstruowanie protez serca przystosowanych do potrzeb dzieci, dla których bardzo trudno znaleźć organ do transplantacji.
Gra CardioAlarm! wspomaga całą akcję a dochód z jej sprzedaży wspiera projekt budowy protez serca dla dzieci. Dodatkowo, gra zawiera elementy edukacyjne: kolorową wkładkę opisującą serce człowieka, protezy serca i przybliżającą postać prof. Zbigniewa Religi oraz płytę DVD „Blisko serca” traktującą o problematyce chorób serca i transplantacji u dzieci oraz prezentującą misję i projekty naukowe realizowane w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii. Gra przeznaczona jest dla 3 do 5 graczy w wieku od 7-99 lat. Jak mówi dr. Jan Sarna, dyrektor Fundacji: Bardzo się cieszę z „naszej” gry, miałem okazję przekonać się osobiście, jak potrafi ona wciągnąć i zorganizować wspaniale czas. Proste zasady, ciekawy pomysł i przejrzysta forma - polecam na długie rodzinne wieczory z kubkiem herbaty i intrygą w tle!
Więcej na: www.tiktakjestemnatak.pl
Link do strony artykułu: https://wp.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/cardioalarm-szalony-poscig-po-szpitalnych-korytarzac